Szkolenie paralotniowe

czyli jak zacząć latać

Nasza szkoła proponuje kursy paralotniowe w pełnym zakresie. Szkolimy w lotach z napędem plecakowym – PPG i na wózkach z napędem – PPGG. To najłatwiejsza i najbezpieczniejsza forma latania.

Szkolimy cały rok. Jeśli tylko pogoda pozwala na naukę latania – latamy również późną jesienią i zimą.

Możesz latać bez konieczności wyjeżdżania z Warszawy, np. w Wilanowie lub na Białołęce. W okolicach Warszawy jest bardzo wiele pięknych miejsc do latania, np. takie:

Jak przebiega nauka latania

Zaczynamy od 7-9 lotów w na paralotni dwumiejscowej. Jednocześnie kursant uczy się obsługi naziemnej, czyli tzw. ground handlingu. Przed pierwszym samodzielnym startem musi również nauczyć się obsługiwać napęd i poznać zasady bezpieczeństwa oraz podstawową teorię niezbędną do lotu.

Po tym, jak uczeń wykona loty w tandemie, wykonuje loty samodzielne – 25 w przypadku napędu plecakowego (start na nogach) lub 36 w przypadku startu na wózku.

W międzyczasie prowadzimy zajęcia teoretyczne. Po ukończeniu szkolenia pilot przystępuje do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni wraz z uprawnieniem podstawowym PPG lub PPGG.

Wymagania:

  • ukończone 18 lat lub ukończone 15 lat i pisemna zgoda rodziców.
  • posiadanie prawa jazdy dowolnej kategorii lub podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań do uprawiania sporów lotniczych.
  • posiadanie ubezpieczenia OC. Koszt ubezpieczenia to ok. 130 PLN/12 miesięcy

Nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie.

wielicka

1. Zapisz się na kurs

Zapraszamy do naszego biura – ul. Wielicka 36. Przed przyjazdem zadzwoń na nr 503 736 736

szkolenie paralotniowe

2. Naucz się latać.

My Ci w tym pomożemy

szkolenie paralotniowe

3. Zdaj egzamin

na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni

szkolenie paralotniowe

4. Zacznij latać samodzielnie

Po otrzymaniu świadectwa kwalifikacji będziesz mógł latać niemal na całym świecie

Sprzęt

Większość osób kupuje sprzęt do szkolenia przed kursem i uczy się na swoim sprzęcie. Dzięki temu doskonale znają swój sprzęt od początku. Szkolenie paralotniowe możesz przejść także na naszym sprzęcie, który Ci wypożyczymy. Dla naszych kursantów posiadamy najlepszy i najnowszy sprzęt dostępny na rynku.

Rodzaje szkoleń

Nasz szkoła prowadzi kursy do wszystkich stopni uprawnień. Podstawowym dokumentem uprawniającym do latania jest Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni (ŚK PGP). W dokumencie tym wpisywane są uprawnienia podstawowe i dodatkowe. Aby móc latać, należy posiadać przynajmniej jedno uprawnienie podstawowe:

  • PP – uprawnienie do lotów swobodnych
  • PPG – uprawnienie do lotów z napędem PPG (start na nogach)
  • PPGG – uprawnienie do lotów na wózku PPGG (start na kółkach)

Zgodnie z powyższym – latanie swobodne lub napędowe są zupełnie oddzielnymi uprawnieniami, więc nie ma potrzeby posiadania uprawnień do lotów swobodnych, aby latać z napędem.

Uprawnienia dodatkowe:

  • TANDEM – uprawnienie do lotów w tandemie (dawne CP)
  • INS – uprawnienie instruktorskie

Obecnie nie są już wpisywane i przez to wymagane uprawnienia PDI – każdy pilot może przygotować paralotnię do startu. Uprawnienie do lotów w tandemie zmieniło nazwę z CP na TANDEM.

Podstawowe umiejętności pilotażu nie są wszystkim, co może osiągnąć pilot. Jeśli przeszedłeś już szkolenie i chcesz się uczyć dalej – zapraszamy. Prowadzimy kursy bardziej zaawansowanego pilotażu.

Szkoła Paraelement

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, w której zajęcia prowadzą członkowie Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Główny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i wysoki poziom szkolenia. Szkolenia prowadzone są przez dwóch instruktorów:

krzysztof romicki

Krzysztof Romicki

instruktor

Aktualny złoty medalista Mistrzostw Świata, Slalomowych Mistrzostw Świata, Slalomowych Mistrzostw Europy, srebrny medalista Slalomowych Mistrzostw Europy, sześciokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski PPG, zdobył 10 medali MP. Od 9 lat prowadzi szkolenia paralotniowe, głównie z napędem PPG i na wózku PPGG. Posiada uprawnienia mechanika lotniczego w zakresie paralotni, spadochronów zapasowych do paralotni oraz motoparalotni.

andrzej kalestyński

Andrzej Kalestyński

instruktor

Najbardziej doświadczony pilot tandemowy w Polsce. Andrzej jest aktualnym członkiem Kadry Narodowej właśnie w tandemie, czyli w klasie PL2. Posiada uprawnienia mechanika lotniczego w zakresie paralotni, spadochronów zapasowych do paralotni oraz motoparalotni.

Zamów szkolenie