Dudek

Firma Dudek Paragliders powstała w 1995 roku. Jest największym w Polsce i jednym z największych producentów paralotni na świecie.

W ofercie firmy Dudek znajdziemy przede wszystkim skrzydła, ale Dudek jest również producentem świetnych uprzęży i spadochronów zapasowych.

Nasza firma jest dystrybutorem i dealerem Dudek Paragliders od 2002 roku. Posiadamy w swojej ofercie wszystkie produkty Dudek Paragliders. Zapewniamy serwis produktów firmy Dudek, w tym przekładanie spadochronów zapasowych.

Dudek to synonim bezpieczeństwa. Troska o najwyższą jakość wykonania jest widoczna w każdej paralotni firmy Dudek. Ponad 20-letnia historia firmy zaczęła się od małego zakładu, który przerodził się w jednego z najlepszych producentów paralotni na świecie. Paralotnie firmy Dudek cieszą się uznaniem na całym świecie, dzięki swoim unikalnym cechom – największym bezpieczeństwem połączonym z bardzo dobrymi osiągami.

Konstruktorem paralotni jest Piotr Dudek. Zarządzaniem i marketingiem zajmuje się Wojciech Domański. Nad uprzężami czuwa Sławomir Kubiak.

Firma Dudek Paragliders posiada zakład produkcyjny położony niedaleko Bydgoszczy.

Co wyróżnia Dudek Paragliders na tle innych producentów:

W 2002 roku Piotr Dudek zaprojektował i wyprodukował paralotnie Traper. Była to pierwsza paralotnia samostateczna na świece, która była przyjemna w lataniu. W tamtych czasach nikt nie wierzył w skuteczność profilu samostatecznego (tzw. reflex). Niewątpliwą przewagę nad produktami konkurencji zobaczyć można było podczas Mistrzostw Europy 2002 i podczas zawodów w Borsku, które wygrał Krzysztof Romicki, własnie dzięki bezpieczeństwu swojego Trapera. Rok później Traper zmienił nazwę na Action i był produkowany przez firmę Dudek pod wspólną nazwą razem z brytyjską firmą Paramania. Współpraca ta jednak nie trwała długo i wkrótce obie firmy zaczęły oferować oddzielne konstrukcje. Wkrótce po tym polski producent zaczął osiągać sukcesy.

Już w 2007 roku zdobyto pierwszy tytuł Mistrza Świata na paralotni Dudek Reaction Cabrio, a także kilka srebrnych i brązowych medali najwyższej rangi. W następnych latach piloci latający na polskich skrzydłach produkowanych pod Bydgoszczą zdominowali sport motoparalotniowy. Doskonale sprawujące się paralotnie pozwoliły na zdobycie kolejnych tytułów mistrzowskich i pobicie wielu rekordów świata. Cieszymy się, że również mamy swój skromny udział w tych trofeach. Wiele z nich zostało zdobytych na napędach i wózkach Paraelement.

Najbardziej popularne skrzydła Dudek: ReportAirNucleon XXHadron Cabrio 34Nemo XXSnake 1.2 i Snake XXHadron 1.1.